Реклама в транспорте Прямая почтовая реклама Мебель Реклама
Фев 27

Выборы в местные советы депутатов в Беларуси 2014

Фото: BrestCITY.com

Стали известны имена зарегистрированных кандидатов в депутаты Брестского городского совета.

За 40 депутатских мест в горсовете 23 марта 2014г. будет бороться 121 кандидат, то есть на один мандат приходится в среднем по три кандидата. Конкуренция невелика: в зависимости от округа составляет от двух до четырех человек.

Большая часть кандидатов зарегистрированы от трудовых коллективов. От различных политических партий выдвигаются 26 кандидатов, при этом наибольшее количество претендентов выступают от Белорусской социал-демократической партии (Грамада) — 8 человек.

Среди кандидатов 11 человек являются действующими депутатами. Попытку попасть в горсовет также предприняли 9 пенсионеров, 5 безработных, 2 индивидуальных предпринимателя, 3 студента и даже кухонная рабочая одного из детских садов города. Женщины, кстати, составляют почти треть среди зарегистрированных кандидатов в депутаты.

Все желающие подробнее узнать о планах претендентов на депутатские кресла могут услышать их выступления в эфире брестского радио. Эфирное время кандидатам предоставляется по рабочим дням с 24 февраля по 14 марта с 18.00 до 19.00. Продолжительность выступления каждого из кандидатов — не более 5 минут.

Список зарегистрированных кандидатов в депутаты Брестского городского совета ХХVII созыва

Рашэннем камісіі ў адпаведнасці з арт. 40, 68 Выбарчага кодэкса Рэспублікі Беларусь зарэгістраваны кандыдатамі ў дэпутаты Брэсцкага гарадскога Савета дэпутатаў ХХVII склікання:

ПА ВЫБАРЧАЙ АКРУЗЕ №1
Казадой Васілій Пятровіч, нарадзіўся 12 мая 1965 года, дырэктар рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства «Беларуснафта-Брэстаблнафтапрадукт», жыве ў г. Брэсце, беспартыйны.
Ляонаў Аляксандр Васільевіч, нарадзіўся 25 чэрвеня 1953 года, пенсіянер, жыве ў г. Брэсце, член камуністычнай партыі Беларусі.
Саладзілава Святлана Васільеўна, нарадзілася 28 студзеня 1956 года, пенсіянер, жыве ў г. Брэсце, член аб’яднанай грамадзянская партыі.

ПА ВЫБАРЧАЙ АКРУЗЕ №2
Лапцейкін Валерый Міхайлавіч, нарадзіўся 20 листапада 1952 года, першы намеснік старшыні Брэсцкага гарвыканкама, жыве ў г. Брэсце, беспартыйны.
Сіняпкіна Ірына Фёдараўна, нарадзілася 29 верасня 1961 года, індывідуальны прадпрымальнік, жыве ў г. Брэсце, член аб’яднанай грамадзянская партыі.
Якімук Сцяпан Аляксандравіч, нарадзіўся 13 сакавіка 1944 года, памочнік дырэктара адкрытага акцыянернага таварыства «Брэстгандльтэхніка», жыве ў г. Брэсце, член камуністычнай партыі Беларусі.

ПА ВЫБАРЧАЙ АКРУЗЕ №3
Леанюк Надзея Аляксандраўна, нарадзілася 4 мая 1963 года, дэкан сацыяльна-педагагічнага факультэта ўстановы адукацыі «Брэсцкі дзяржаўны ўніверсітэт імя А.С.Пушкіна», жыве ў г. Брэсце, беспартыйная.
Мальцава Валянціна Аляксееўна, нарадзілася 14 лістапада 1965 года, выкладчык установы адукацыі «Брэсцкі дзяржаўны музычны каледж імя Р.Шырмы», жыве ў аграгарадку В.Радванічы Брэсцкага раёна, беспартыйная.

ПА ВЫБАРЧАЙ АКРУЗЕ №4
Іванчын Генадзій Іванавіч, нарадзіўся 30 кастрычніка 1973 года, старшы выкладчык установы адукацыі «Брэсцкі дзяржаўны ўніверсітэт імя А.С.Пушкіна», жыве ў г. Брэсце, беспартыйны.
Шахлевіч Вячаслаў Валер’евіч, нарадзіўся 12 верасня 1972 года, генеральны дырэктар камунальнага ўнітарнага прадпрыемства «Брэстаблкінавідэапракат», жыве ў г. Брэсце, беспартыйны.

ПА ВЫБАРЧАЙ АКРУЗЕ №5
Люкевіч Уладзімір Міхайлавіч, нарадзіўся 2 снежня 1964 года, дырэктар адкрытага акцыянернага таварыства «Брэстхлебапрадукт», жыве ў г. Брэсце, беспартыйны.
Марэйка Мікалай Васільевіч, нарадзіўся 4 чэрвеня 1980 года, намеснік дырэктара рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства «Брэстаблсаюздрук», беспартыйны.
Сямейка Іван Аляксеевіч, нарадзіўся 4 лютага 1976 года, часова не працуе, жыве ў г. Брэсце, член Беларускай сацыял-дэмакратычнай партыі (Грамада).

ПА ВЫБАРЧАЙ АКРУЗЕ №6
Колесаў Аляксандр Мікалаевіч, нарадзіўся 15 мая 1954 года, ваенны пенсіянер, жыве ў г. Брэсце, беспартыйны.
Стаціўка Жанна Уладзіміраўна, нарадзілася 1 красавіка 1968 года, дырэктар установы «Тэрытарыяльны цэнтр сацыяльнага абслугоўвання насельніцтва Ленінскага раёна г. Брэста», жыве ў г. Брэсце, беспартыйнаяэ

ПА ВЫБАРЧАЙ АКРУЗЕ №7
Васільковіч Іван Канстанцінавіч, нарадзіўся 18 чэрвеня 1955 года, старшыня Брэсцкага абласнога камітэта Беларускага прафсаюза работнікаў мясцовай прамысловасці і камунальна-бытавых прадпрыемстваў, жыве ў г. Брэсце, беспартыйны.
Праліска Яўгеній Міхайлавіч, нарадзіўся 18 мая 1974 года, загадчык сектара аддзела адукацыі, спорту і турызму Брэсцкага гарвыканкама, жыве ў г. Брэсце, беспартыйны.

ПА ВЫБАРЧАЙ АКРУЗЕ №8
Ігнатчук Алег Васільевіч, нарадзіўся 22 снежня 1975 года, намеснік дырэктара камунальнага транспартнага ўнітарнага прадпрыемства «Брэстгартранс», жыве ў г. Брэсце, беспартыйны.
Кавальчук Міхаіл Тадэушавіч, нарадзіўся 18 студзеня 1952 года, пенсіянер, жыве ў г. Брэсце, член Беларускай сацыял-дэмакратычнай партыі (Грамада).
Пух Валянціна Мікалаеўна, нарадзілася 17 снежня 1969 года, дырэктар Брэсцкага філіяла рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства «Белпошта», жыве ў г. Брэсце, беспартыйная.

ПА ВЫБАРЧАЙ АКРУЗЕ №9
Дарбуашвілі Георгій Лаўрэнцьевіч, нарадзіўся 24 чэрвеня 1961 года, старшыня грамадскага аб’яднання «Спартыўны клуб «Вікторыя-86», жыве ў г. Брэсце, беспартыйны.
Кабяк Вольга Паўлаўна, нарадзілася 11 студзеня 1972 года, намеснік начальніка аддзела кадраў адкрытага акцыянернага таварыства «Брэсцкае піва», жыве ў г. Брэсце, беспартыйная.

ПА ВЫБАРЧАЙ АКРУЗЕ №10
Бабіч Эдуард Васільевіч, нарадзіўся 29 верасня 1976 года, галоўны ўрач установы аховы здароўя «Брэсцкая гарадская бальніца №1», жыве ў г. Брэсце, беспартыйны.
Мятліцкі Вячаслаў Валер’евіч, нарадзіўся 18 жніўня 1977 года, начальнік упраўлення адкрытага акцыянернага таварыства «Брэсцкі лікёра-гарэлачны завод «Белалка», жыве ў г. Брэсце, беспартыйны.
Кармановіч Васілій Уладзіміравіч, нарадзіўся 30 жніўня 1970 года, індывідуальны прадпрыймальнік, жыве ў г. Брэсце, член Беларускай сацыял-дэмакратычнай партыі (Грамада).
Сацута Дзмітрый Уладзіміравіч, нарадзіўся 18 сакавіка 1980 года, намеснік дырэктара таварыства з абмежаванай адказнасцю «Бальзам», жыве ў г. Брэсце, беспартыйны.

ПА ВЫБАРЧАЙ АКРУЗЕ №11
Бойка Мікалай Аляксеевіч, нарадзіўся 22 лютага 1954 года, дырэктар сумеснага таварыства з абмежаванай адказнасцю «Брэстзнештранс», жыве ў г. Брэсце, беспартыйны.
Бурак Васілій Пятровіч, нарадзіўся 19 ліпеня 1948 года, інструктар-метадыст адкрытага акцыянернага таварыства «Брэстаблаўтатранс», жыве ў г. Брэсце, беспартыйны.
Карпук Валянціна Дзмітрыеўна, нарадзілася 6 снежня 1947 года, пенсіянер, жыве ў г. Брэсце, беспартыйная.

ПА ВЫБАРЧАЙ АКРУЗЕ №12
Дудар Анатолій Аляксандравіч, нарадзіўся 22 чэрвеня 1961 года, намеснік начальніка транспартнага рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства «Брэсцкае аддзяленне Беларускай чыгункі», жыве ў г. Брэсце, беспартыйны.
Качан Вераніка Алегаўна, нарадзілася 29 красавіка 1991 года, раскройшчык прыватнага гандлёвага ўнітарнага прадпрыемства «Галерэя Праліска», жыве ў г. Брэсце, член Беларускай сацыял-дэмакратычнай партыі (Грамада).
Лявіцкі Пётр Браніслававіч, нарадзіўся 17 лістапада 1960 года, часова не працуе, жыве ў г. Брэсце, член Беларускай партыі левых «Справядлівы свет».
Пракапчук Уладзімір Фёдаравіч, нарадзіўся 28 ліпеня 1981 года, дзяжурны памочнік начальніка вакзала «Брэст-Цэнтральны», жыве ў г. Брэсце, беспартыйны.

ПА ВЫБАРЧАЙ АКРУЗЕ №13
Дзенісенка Людміла Мікалаеўна, нарадзілася 10 лютага 1952 года, пенсіянер Міністэрства абароны, жыве ў г. Брэсце, член Беларускай партыі левых «Справядлівы свет».
Руцкі Георгій Паўлавіч, нарадзіўся 20 верасня 1950 года, песіянер, жыве ў г. Брэсце, член Беларускай сацыял-дэмакратычнай партыі (Грамада).
Раманюк Уладзімір Пятровіч, нарадзіўся 24 снежня 1958 года, дырэктар таварыства з абмежаванай адказнасцю НВКЦ «Інтэкс», жыве ў г. Брэсце, беспартыйны.

ПА ВЫБАРЧАЙ АКРУЗЕ №14
Сілюк Фёдар Гаўрылавіч, дырэктар установы адукацыі «Брэсцкі дзяржаўны прафесійны ліцэй чыгуначнага транспарту», жыве ў г. Брэсце, беспартыйны.
Язерская Святлана Аляксееўна, дырэктар дзяржаўнай установы адукацыі «Сярэдняя школа №7 г.Брэста», жыве ў г. Брэсце, беспартыйная.

ПА ВЫБАРЧАЙ АКРУЗЕ №15
Брыцько Віталій Іванавіч, нарадзіўся 28 чэрвеня 1967 года, механік вытворчага камунальнага ўнітарнага прадпрыемства «Камунальнік», жыве ў г. Брэсце, беспартыйны.
Дацкевіч Антон Андрэевіч, нарадзіўся 25 снежня 1992 года, студэнт чацвёртага курса гістарычнага факультэта ўстановы адукацыі «Брэсцкі дзяржаўны ўніверсітэт імя А.С.Пушкіна», жыве ў г. Брэсце, член партыі БНФ.
Сільчанка Ігар Віктаравіч, нарадзіўся 27 сакавіка 1966 года, намеснік генеральнага дырэктара адкрытага акцыянернага таварыства «Будаўнічы трэст №8», жыве ў г. Брэсце, беспартыйны.
Ярашэвіч Вольга Анатольеўна, нарадзілася 29 студзеня 1971 года, настаўнік дзяржаўнай установы адукацыі «Сярэдняя школа №15 г.Брэста», жыве ў г. Брэсце, беспартыйная.

ПА ВЫБАРЧАЙ АКРУЗЕ №16
Бысюк Дзмітрый Рыгоравіч, нарадзіўся 17 лютага 1977 года, намеснік начальніка вытворчасці камунальнага вытворчага гандлёвага ўнітарнага прадпрыемства «Брэсцкае абласное ўпраўленне мясцовай прамысловасці», жыве ў г. Брэсце, беспартыйны.
Варанец Мікалай Адамавіч, нарадзіўся 23 ліпеня 1954 года, пенсіянер, жыве ў г. Брэсце, член Беларускай сацыял-дэмакратычнай партыі (Грамада).
Дашко Анатолій Міхайлавіч, нарадзіўся 28 студзеня 1960 года, галоўны ўрач установы аховы здароўя «Брэсцкі абласны радзільны дом», жыве ў г. Брэсце, беспартыйны.
Качурка Раман Святаслававіч, нарадзіўся 25 кастрычніка 1990 года, студэнт магістратуры Варшаўскага ўніверсітэта, жыве ў г. Брэсце, член партыі БНФ.

ПА ВЫБАРЧАЙ АКРУЗЕ №17
Аўдзяўчук Таццяна Фёдараўна, нарадзілася 18 сакавіка 1961 года, галоўны ўрач установы аховы здароўя «Брэсцкая гарадская дзіцячая паліклініка №1», жыве ў г. Брэсце, беспартыйная.
Майструк Леанід Кірылавіч, нарадзіўся 18 снежня 1955 года, намеснік дырэктара прыватнага вытворча-гандлёвага ўнітарнага прадпрыемства «Брэстпрамналадка», жыве ў г. Брэсце, член Беларускай партыі левых «Справядлівы свет».
Ніканюк Таццяна Аляксееўна, нарадзілася 13 мая 1969 года, намеснік дырэктара дзяржаўнай установы адукацыі «Сярэдняя школа №19 г.Брэста», жыве ў г. Брэсце, беспартыйная.
Ярамчук Вольга Аляксандраўна, нарадзілася 20 верасня 1989 года, настаўнік англійскай мовы дзяржаўнай установы адукацыі «Сярэдняя школа №24 г.Брэста», жыве ў г. Брэсце, член партыі БНФ.

ПА ВЫБАРЧАЙ АКРУЗЕ №18
Каляда Ніна Георгіеўна, нарадзілася 6 сакавіка 1963 года, дырэктар дзяржаўнай установы адукацыі «Сярэдняя школа №6 г.Брэста», жыве ў г. Брэсце, беспартыйная.
Красько Уладзімір Канстанцінавіч, нарадзіўся 24 студзеня 1980 года, настаўнік інфарматыкі дзяржаўнай установы адукацыі «Сярэдняя школа №30 г.Брэста імя Д.Гвішыані», жыве ў г. Брэсце, член партыі БНФ.
Марчук Вольга Алегаўна, нарадзілася 23 мая 1985 года, выхавальнік дзяржаўнай установы адукацыі «Яслі-сад №72 г. Брэста», жыве ў г. Брэсце, беспартыйная».

ПА ВЫБАРЧАЙ АКРУЗЕ №19
Галашчапава Марыя Анатольеўна, нарадзілася 20 лютага 1986 года, кухонная рабочая дзяржаўнай установы адукацыі «Яслі-сад №59 г.Брэста», жыве ў г. Брэсце, беспартыйная.
Клюева Людміла Вітальеўна, нарадзілася 15 красавіка 1958 года, педагог-арганізатар дзяржаўнай установы адукацыі «Ліцэй №1 імя А.С. Пушкіна», беспартыйная.
Сілівонік Дзяніс Іванавіч, нарадзіўся 21 лютага 1991 года, першы сакратар Маскоўскага раённага камітэта грамадскага аб’яднання «БРСМ», жыве ў г. Брэсце, беспартыйны.

ПА ВЫБАРЧАЙ АКРУЗЕ №20
Амельянчук Ірына Мікалаеўна, нарадзілася 31 мая 1960 года, намеснік начальніка вытворча-тэхнічнага аддзела адкрытага акцыянернага таварыства «Будгаз г. Брэст», жыве ў г. Брэсце, член партыі БНФ.
Казлоўская Любоў Яўгеньеўна, нарадзілася 12 ліпеня 1955 года, дырэктар дзяржаўнай установы адукацыі «Сярэдняя школа №31 г.Брэста», жыве ў г. Брэсце, беспартыйная.
Касцюковіч Дзіана Сцяпанаўна, нарадзілася 13 снежня 1963 года, інжынер станцыі Брэст-Усходні рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства «Брэсцкае аддзяленне Беларускай чыгункі», жыве ў пасёлку Мухавец Брэсцкага раёна, член аб’яднанай грамадзянскай партыі.
Лявіцкая Ганна Барысаўна, нарадзілася 24 чэрвеня 1970 года, начальнік вучэбна-метадычнага аддзела ўстановы адукацыі «Брэсцкі абласны інстытут развіцця адукацыі», жыве ў г. Брэсце, беспартыйная.

ПА ВЫБАРЧАЙ АКРУЗЕ №21
Авадовіч Сяргей Барысавіч, нарадзіўся 15 жніўня 1964 года, дырэктар камунальнага ўнітарнага вытворчага прадпрыемства «Брэстгарсвятло», жыве ў г. Брэсце, беспартыйны.
Белая Аляксандра Віктараўна, нарадзілася 27 чэрвеня 1981 года, настаўнік па класе вакалу ўстановы адукацыі «Жабінкоўская дзіцячая школа мастацтваў», жыве ў г. Брэсце, член партыі БНФ.
Серыкава Ірына Уладзіміраўна, нарадзілася 28 ліпеня 1976 года, кладаўшчык адкрытага акцыянернага таварыства «Брэсцкі электралямпавы завод», жыве ў г. Брэсце, член Беларускай партыі левых «Справядлівы свет».
Ялавы Сяргей Васільевіч, нарадзіўся 23 лістапада 1966 года, дырэктар гасцініцы «Юнасць», жыве ў г. Брэсце, беспартыйны.

ПА ВЫБАРЧАЙ АКРУЗЕ №22
Старык Алена Мікалаеўна, нарадзілася 28 кастрычніка 1967 года, дырэктар дзяржаўнай установы адукацыі «Сярэдняя школа №29 г.Брэста», жыве ў г. Брэсце, беспартыйная.
Мазур Юрый Іванавіч, нарадзіўся 5 мая 1990 года, інжынер па наладцы камунальнага ўнітарнага прадпрыемства «Брэсцкая БВМК ПНР», жыве ў г. Брэсце, член партыі працы і справядівасці.

ПА ВЫБАРЧАЙ АКРУЗЕ №23
Каліцюк Аляксандр Сяргеевіч, нарадзіўся 18 ліпеня 1953 года, загадчык філіяла Брэсцкай гарадской дзіцячай паліклінікі №2 установы аховы здароўя «Брэсцкая цэнтральная паліклініка», жыве ў г. Брэсце, беспартыйны.
Кліменка Алеся Александраўна, нарадзілася 19 кастрычніка 1983 года, у адпачынку па догляду за дзіцяці-інвалідам, жыве ў г. Брэсце, член Беларускай сацыял-дэмакратычнай партыі (Грамада).
Хаміцкая Таццяна Уладзіміраўна, нарадзілася 13 сакавіка 1989 года, сацыяльны педагог дзяржаўнай установы адукацыі «Гімнізія №6 імя Г.Жукава г.Брэста», жыве ў г. Брэсце, член партыі БНФ.
Чыпурных Лявонцій Антонавіч, нарадзіўся 27 ліпеня 1947 года, кантралёр аддзела бяспекі руху і рэжыму сумеснага прадпрыемства «Вестаўта» адкрытага акцыянернага таварыства, жыве ў г. Брэсце, член Беларускай партыі левых «Справядлівы свет».
Пятрыніч Анатолій Васільевіч, нарадзіўся 7 лютага 1960 года, генеральны дырэктар адкрытага акцыянернага таварыства «Група кампаній «Палессежылбуд», жыве ў г. Брэсце, беспартыйны.

ПА ВЫБАРЧАЙ АКРУЗЕ №24
Жыдовіч Юрый Іванавіч, нарадзіўся 18 ліпеня 1960 года, часова не працуе, жыве ў г. Брэсце, член аб’яднанай грамадзянскай партыі.
Тарасаў Валерый Васільевіч, нарадзіўся 9 ліпеня 1958 года, намеснік галоўнага ўрача па медыцынскай экспертызе і рэабілітацыі ўстановы аховы здароўя «Брэсцкая цэнтральная паліклініка», жыве ў г. Брэсце, беспартыйны.
Сцяцкоў Сяргей Сяргеевіч, нарадзіўся 10 мая 1953 года, тэхнік сумеснага таварыства з абмежаванай адказнасцю «Старфуд», жыве ў г. Брэсце, беспартыйны.

ПА ВЫБАРЧАЙ АКРУЗЕ №25
Ігнатчык Валерый Аркадзьевіч, нарадзіўся 4 жніўня 1973 года, дырэктар вучэбна–спартыўнай устновы «Брэсцкая гарадская спецыялізаваная дзіцяча-юнацкая школа алімпійскага рэзерву», жыве ў г. Брэсце, беспартыйны.
Канюс Ганна Уладзіміраўна, нарадзілася 7 красавіка 1978 года, дактарант Варшаўскага ўніверсітэта, жыве ў г. Брэсце, член Беларускай сацыял-дэмакратычнай партыі (Грамада).
Машчук Анатолій Васільевіч, нарадзіўся 31 мая 1976 года, загадчык кафедрай сацыяльна-палітычных і гістарычных навук установы адукацыі «Брэсцкі дзяржаўны тэхнічны ўніверсітэт», жыве ў г. Брэсце, беспартыйны.

ПА ВЫБАРЧАЙ АКРУЗЕ №26
Валашчук Антон Анатольевіч, нарадзіўся 24 снежня 1985 года, старшы выкладчык установы адукацыі «Брэсцкі дзяржаўны тэхнічны ўніверсітэт», жыве ў г. Брэсце, беспартыйны.
Коўтун Аляксей Генадзьевіч, нарадзіўся 21 чэовеня 1987 года, дактарант Гданьскага ўніверсітэта, жыве ў г. Брэсце, член Беларускай сацыял-дэмакратычнай партыі (Грамада).
Красоўскі Мікалай Васільевіч, нарадзіўся 27 верасня 1960 года, галоўны ўрач дзяржаўнага ўнітарнага прадпрыемства «Лячэбна-кансультацыйная паліклініка», жыве ў г. Брэсце, беспартыйны.

ПА ВЫБАРЧАЙ АКРУЗЕ №27
Федарчук Аляксандр Іванавіч, намеснік дырэктара ДУСУ «Брэсцкі абласны цэнтр алімпійскага рэзерву па гульнявым відам спорту «Вікторыя», жыве ў г. Брэсце, беспартыйны.
Чаранкевіч Павел Валер’евіч, нарадзіўся 15 лютага 1983 года, загадчык артапедычным аддзяленнем філіяла №2 Брэсцкая стаматалагічная паліклініка ўстановы аховы здароўя «Брэсцкая стаматалагічная паліклініка»,жыве у г. Брэсце, беспартыйны.
Ярошчык Алеся Андрэеўна, нарадзілася 30 лістапада 1992 года, студэнтка чацвёртага курса ўстановы адукацыі «Брэсцкі дзяржаўны тэхнічны ўніверсітэт», жыве ў г. Брэсце, беспартыйная.

ПА ВЫБАРЧАЙ АКРУЗЕ №28
Алясюк Святлана Васільеўна, нарадзілася 13 кастрычніка 1965 года, часова не працуе, жыве ў г. Брэсце, член Беларускай сацыял-дэмакратычнай партыі (Грамада).
Васілец Наталля Аляксееўна, нарадзілася 11 ліпеня 1975 года, настаўнік пачатковых класаў дзяржаўнай установы адукацыі «ВПК яслі-сад-пачатковая школа №8 г.Брэста», жыве ў г. Брэсце, беспартыйная.
Трафімук Аксана Яўгеньеўна, нарадзілася 8 верасня 1968 года, дырэктар дзяржаўнай установы спецыяльнай адукацыі «Цэнтр карэкцыйна-развіваючага навучання і рэабілітацыі «Веда» г. Брэста», жыве ў г. Брэсце, беспартыйная.

ПА ВЫБАРЧАЙ АКРУЗЕ №29
Галаніна Наталля Барысаўна, нарадзілася 6 чэрвеня 1980 года, начальнік аддзела збыту прыватнага ўнітарнага прадпрыемства «Вертэкс-Брэст» грамадскага аб’яднання «Беларускае таварыства інвалідаў па зроку», жыве ў г. Брэсце, член Беларускай сацыял-дэмакратычнай партыі (Грамада).
Сапешка Дзмітрый Анатольевіч, нарадзіўся 13 красавіка 1964 года, намеснік генеральнага дырэктара камунальнага ўнітарнага вытворчага будаўнічага прадпрыемства «Брэстжылбуд», беспартыйны.
Шавярдзін Аляксей Уладзіміравіч, нарадзіўся 8 студзеня 1981 года, дырэктар завода ЖБК адкрытага акцыянернага таварыства «Будаўнічы трэст №8», жыве ў г. Брэсце, беспартыйны.

ПА ВЫБАРЧАЙ АКРУЗЕ №30
Вакуленка Сяргей Мікалаевіч, нарадзіўся 27 снежня 1963 года, аператар кацельнай сумеснага прадпрыемства «Дэльфа-Буг» таварыства з абмежаванай адказнасцю, жыве ў г. Брэсце, беспартыйны.
Вялічка Алег Іванавіч, нарадзіўся 6 сакавіка 1959 года, галоўны ўрач установы аховы здароўя «Брэсцкая цэнтральная гарадская бальніца», жыве ў г. Брэсце, беспартыйны.
Ярацэвіч Сяргей Васільевіч, нарадзіўся 15 красавіка 1968 года, дырэктар установы «Брэсцкі абласны Палац культуры федэрацыі прафсаюзаў Беларусі», жыве ў г. Брэсце, беспартыйны.

ПА ВЫБАРЧАЙ АКРУЗЕ №31
Жмінько Ігар Сцяпанавіч, нарадзіўся 9 чэрвеня 1958 года, дырэктар камунальнага ўнітарнага транспартнага прадпрыемства «Тралейбусны парк», жыве ў г. Брэсце, беспартыйны.
Кажамячанка Аляксандр Паўлавіч, нарадзіўся 14 ліпеня 1969 года, загадчык кабінетам установы аховы здароўя «Брэсцкі абласны скура-венералагічны дыспансер», жыве ў г. Брэсце, беспартыйны.
Мельнік Аляксандр Мікалаевіч, нарадзіўся 29 лістапада 1957 года, выкладчык установы адукацыі «Брэсцкі дзяржаўны медыцынскі каледж», жыве ў г. Брэсце, беспартыйны.

ПА ВЫБАРЧАЙ АКРУЗЕ №32
Кавалюк Віктар Сцяпанавіч, нарадзіўся 2 верасня 1964 года, педагог дзяржаўнай установы адукацыі «Сярэдняя школа №10 г.Брэста», жыве ў г. Брэсце, член Беларускай сацыял-дэмакратычнай партыі (Грамада).
Прасмыцкі Юрый Мікалаевіч, нарадзіўся 20 сакавіка 1966 года, начальнік аддзела адукацыі адміністрацыі Маскоўскага раёна г.Брэста, жыве ў г. Брэсце, беспартыйны.
Рудакова Ніна Міхайлаўна, нарадзілася 16 верасня 1956 года, настаўнік дзяржаўнай установы адукацыі «Сярэдняя школа №26 г.Брэста» жыве ў г. Брэсце, беспартыйная.

ПА ВЫБАРЧАЙ АКРУЗЕ №33
Дзянісюк Павел Віктаравіч, нарадзіўся 4 сакавіка 1976 года, дырэктар ДСУСУ «Брэсцкі абласны цэнтр алімпійскага рэзерву па веславанню», жыве ў г. Брэсце, беспартыйны.
Прылоўская Тамара Рыгораўна, нарадзілася 16 ліпеня 1987 года, сартавальнік рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства «Белпошта», жыве ў г. Брэсце, член Беларускай сацыял-дэмакратычнай партыі (Грамада).
Шавель Міхаіл Міхайлавіч, нарадзіўся 26 сакавіка 1977 года, вадзіцель сумеснага прадпрыемства «Брэстгазаапарат» адкрытатага акцыянернага таварыства, жыве ў г. Брэсце, беспартыйны.

ПА ВЫБАРЧАЙ АКРУЗЕ №34
Ваўчок Сяргей Мікалаевіч, нарадзіўся 20 верасня 1968 года, начальнік аддзела таварыства з абмежаванай адказнасцю «Брэстмаш», жыве ў г. Брэсце, беспартыйны.
Караба Юрый Мікалаевіч, нарадзіўся 2 чэрвеня 1958 года, дырэктар сумеснага прадпрыемства «ВескаБЕЛ» адкрытага акцыянернага таварыства», жыве ў г. Брэсце, беспартыйны...
Лазарэнкаў Валянцін Дзмітрыевіч, нарадзіўся 1 студзеня 1954 года, пенсіянер, жыве ў г. Брэсце, член Беларускай сацыял-дэмакратычнай партыі (Грамада).

ПА ВЫБАРЧАЙ АКРУЗЕ №35
Ваўчок Андрэй Алегавіч, нарадзіўся 5 кастрычніка 1986 года, менеджэр па продажам прыватнага прадпрыемства «Керама Уют», жыве ў г. Брэсце, член Беларускай сацыял-дэмакратычнай партыі (Грамада).
Іваноў Віктар Сяргеевіч, нарадзіўся 23 жніўня 1981 года, першы сакратар Брэскага абласнага камітэта «БРСМ», жыве ў г. Брэсце, беспартыйны.
Рабцэвіч Вадзім Уладзіміравіч, нарадзіўся 10 ліпеня 1986 года, часова не працуе, жыве ў г. Брэсце, член Беларускай партыі левых «Справядлівы свет».

ПА ВЫБАРЧАЙ АКРУЗЕ №36
Гадун Ігар Львовіч, нарадзіўся 7 верасня 1966 года, дырэктар вытворчага ўнітарнага прадпрыемства «Камунальнік», жыве ў г. Брэсце, беспартыйны.
Хлебус Наталля Васільеўна, нарадзілася 7 красавіка 1978 года, намеснік дырэктара дзяржаўнай установы адукацыі «Сярэдняя школа №30 г.Брэста ім Д. Гвішыані», жыве ў г. Брэсце, беспартыйны.

ПА ВЫБАРЧАЙ АКРУЗЕ №37
Каральчук Аляксандра Віктараўна, нарадзілася 3 ліпеня 1983 года, загадчык аддзела рэкламы рэдакцыі Брэсцкай абласной газеты «Народная трыбуна», жыве ў г. Брэсце, беспартыйная.
Маслоўскі Ігар Уладзіміравіч, нарадзіўся 11 красавіка 1970 года, старшыня Брэсцкай абласной арганізацыі Беларуская сацыял-дэмакратычнай партыя (Грамада), жыве ў г. Брэсце, член Беларускай сацыял-дэмакратычнай партыі (Грамада).
Шокаў Аляксандр Уладзіміравіч, нарадзіўся 1 верасня 1977 года, ваенны пракурор Брэсцкай міжгарнізоннай ваеннай пракуратуры, жыве ў г. Брэсце, беспартыйны.

ПА ВЫБАРЧАЙ АКРУЗЕ №38
Захаранка Людміла Аляксандраўна, нарадзілася 16 студзеня 1981 года, адміністратар службы прыёму ДСУСУ «Брэсцкі абласны цэнтр алімпійскага рэзерву па веславанню», жыве ў г. Брэсце, беспартыйная.
Марчук Аляксей Васільевіч, нарадзіўся 17 лютага 1985 года, намеснік дырэктара прыватнага прадпрыемства «Дом моды Тамара», жыве ў г. Брэсце, член Беларускай сацыял-дэмакратычнай партыі (Грамада).
Сідоранка Алена Міхайлаўна, нарадзілася 10 снежня 1968 года, настаўнік дзяржаўнай установы адукацыі «Сярэдняя школа №10 г.Брэста», жыве ў г. Брэсце, беспартыйная.
Ульяніцкая Ала Пятроўна, нарадзілася 11 снежня 1972 года, дырэктар дзяржаўнай установы адукацыі «Сярэдняя школа №14 імя Е.Фаміна г.Брэста», жыве ў г. Брэсце, беспартыйная.

ПА ВЫБАРЧАЙ АКРУЗЕ №39
Астапук Валерый Віктаравіч, нарадзіўся 6 сакавіка 1981 года, настаўнік дзяржаўнай установы адукацыі «Сярэдняя школа №4 г.Брэста», жыве ў г. Брэсце, беспартыйны.
Дарапей Уладзімір Іванавіч, нарадзіўся 2 сакавіка 1959 года, інжынер ДЛГУ «Брэсцкі лясгас», жыве ў г. Брэсце, член Беларускай партыі левых «Справядлівы свет».
Елькуеў Аляксандр Леанідавіч, нарадзіўся 9 лютага 1959 года, дырэктар сумеснага таварыства з абмежаванай адказнасцю «Брэстсталь», жыве ў г. Брэсце, беспартыйны.

ПА ВЫБАРЧАЙ АКРУЗЕ №40
Грыцук Наталля Анатольеўна, нарадзілася 24 чэрвеня 1974 года, настаўнік дзяржаўнай установы адукацыі «Сярэдняя школа №24 г.Брэста» жыве ў г. Брэсце, беспартыйная
Кулініч Віталій Рыгоравіч, нарадзіўся 1 ліпеня 1971 года, начальнік гарадскога аддзела па надзвычайных сітуацыях жыве ў г. Брэсце, беспартыйны.

Источник информации: Владислав РАКУКИН, «Брестская газета»

Теги: ,
Просмотров:
----------------------
Понравилась статья? Поделитесь с друзьями:

Интересные записи по теме:

Комментарии

Прикрепить изображение

7 комментариев к “Выборы 2014. Список кандидатов в депутаты Брестского городского совета”

  1. admin :

    Thumb up 0 Thumb down 0

    К теме выборов 23 марта — видеорепортаж от ТРК Брест.

  2. Анжелика :

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Не знаю, что это за партия «Справядлівы свет», но хорошо знаю, что кандидат от этой партии Левицкий П. Б. хам и грубиян.

  3. Scorpion :

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Бойко Николай Алексеевич — это вообще чудо. Он предприятие развалил! Что для народа этот «очень умный человек» может сделать!!! НИЧЕГО. Просто рвется к власти. Но ему туда никак нельзя! — Со здаровьем у него -ПЛОХО, каждый год получает хорошую денежку на оздаровление. А рабочим мат. помощь 250000 дает, ну ему наверно нужней — здоровье прежде всего! C людьми разговаривать не умеет — неверное у него голубая кровь течет — все кругом ему должны, все он знает а если незнает счас позвонит и узнает, про всё и свех! Про БЕСПАРТИЙНЫЙ — немного соврал, а может просто забыл кем он был ранее и где работал — там беспартийных нет. Но это все в прошлом.

    Всем кандидатам удачи на выборах!!!!! Пусть победит умный, активный и кто действительно будет работать, а не охотники за СТАТУСОМ ДЕПУТАТА!

  4. admin :

    Thumb up 0 Thumb down 0

    дима, как только появится в СМИ пофамильный список снявшихся кандидатов, сразу опубликуем. Пока такой информации нет.

  5. дима :

    Thumb up 0 Thumb down 0

    а кто снялся с выборов,где узнать

  6. admin :

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Камрадов, так депутаты горсовета не получают зарплату. Это больше «статусная» должность. И как ступенька, для тех, кто рвется во власть повыше.

  7. Камрадов :

    Thumb up 0 Thumb down 0

    блин, кому они надо!!!От них толку никакого, только попу будут себе греть и деньги за это получать :-!