Авто

Дек 19

Российские комплексы с300Российские комплексы С-300 будут поставлены в Беларусь в октябре 2015 года, сообщил 18 декабря 2014г. журналистам министр обороны Беларуси генерал-майор Андрей Равков, передает корреспондент БЕЛТА.

"Ракеты уже поставлены, а комплексы проходят регламентные работы", - уточнил министр.

Он также добавил, что четыре дивизиона С-300 будут размещены в разных регионах Беларуси. "Они будут в Гродно, Бресте и Полоцке", - сказал генерал.

Источник информации: БЕЛТА

19.12.2014.
Больше интересного - у нас в Telegram https://t.me/brestcity

Новости по теме:
***
Подпишитесь на Новости Бреста в Google
Читайте БрестСИТИ в Яндекс.Новости
----------------------

Понравилась новость? Поделитесь с друзьями:

Наш канал в Viber и Telegram. Присоединяйтесь!
Есть о чем рассказать? Пишите в наш Telegram-бот. Это анонимно и быстро

12 комментариев к “Российские комплексы С-300 будут поставлены в Брест в 2015 году”

  1. 1. Дима :

    Укрепляемся :-D

  2. 2. Зьміцер :

    Дима, тут сумаваць трэба. Няўжо ўсе ў Берасьці такія недалёкія што ня бачаць паўзучай расейскай акупацыі Беларусі? Няўжо выбрыкі каларада-фашыстаў з усходу на Данбасе і ў Крыму засталіся незаўважнымі?

  3. 3. Дима :

    Зьміцер,
    Вообще то статья на русском...

  4. 4. Зьміцер :

    Дима, а беларуская мова ўжо не дзяржаўная ў Беларусі? ці мяне штосьці абмінула?

  5. 5. Дима :

    Зьміцер,
    Я ничего не понял, товарищ - господин националист!

  6. 6. Зьміцер :

    Дима, вучыце. беларусы, нават калі яны не размаўляюць у паўсядзённым жыцці па беларуску прынамсі разумеюць пра што йдзе гаворка, для расейцаў ёсьць гугл-транслэйт. вам не здаецца што змушваць беларуса размаўляць на замежнай мове на беларускай старонцы трошкі не камільфо?

  7. 7. admin :

    Здравый национализм только приветствуется.
    К сожалению или к счастью (кому как больше нравится), но мы очень сильно "завязаны" как военно, так и торгово с Россией. В Западной Европе без сильной рыночной экономики нам делать нечего. Мы просто станем рынком сбыта, а многие крупные предприятия вынуждены будут закрыться. В военном плане тоже не все так просто. Развернуться в сторону НАТО на раз-два не получится.
    Касаемо комплексов С-300. Современное вооружение необходимо. Главное, чтобы оно было под контролем наших военных вне зависимости от того, с кем мы дружим. Как показывает жизнь, подвоха можно ожидать с любой стороны...

  8. 8. Зьміцер :

    Згодны пра кантроль нашых вайсковых і закуп зброі для абароны. Цалкам не падтрымліваю ідэю пра расейскія вайсковыя базы што павінны з'явіцца ў наступным годзе. Гэта адкрыты наступ на сувэрэнітэт і канстытуцыйны нэйтралітэт. Раней былі спадзевы на міжнародныя дамовы (Беларусь таксама як Украіна адмовілася ад ядзернай зброі пад гарантыі), але зараз усім бачна што тыя дамовы й паперы не вартыя. Адзіная надзея што эканамічны крызіс ва ўсходняга суседа прынамсі на нейкі час будзе стрымліваць агрэсіўныя памкненьні. Шкада толькі што праз моцна павязанаю эканоміку (да таго й разлікі ў расейскіх рублях) церпяць беларусы.

  9. 9. Аноним :

    {Комментарий удален}

  10. 10. Зьміцер :

    Аноним, можна было б штосьці адпісаць пра розніцу беларускай і ўкраінскай мовы, пра тое што варта прынамсі высунуць нейкія аргументы перад тым як абвінавачваць невядома ў чым, але канструктыўна спрачацца можна толькі з адэкватнымі людзьмі.

  11. 11. Зьміцер :

    2 аdmin: Ужо некалькі год чытаю блог, сам з Берасьця,
    памятаю нават адміністратара як адэватную асобу яшчэ з сісопак фіданэту на Лясной (у 1999-2000 калі не памыляюся). Я выступаю за адкрытую дыскусію і закладаю што кожны мае права на сваё меркаваньне калі яно не супярэчыць заканадаўству, але за абразы пляную блякаваць.

  12. 12. олег :

    Зьміцер, полностью согласен жалею что не говорю на беларускай мове долго жил при ссср . чему удивлятся наши лидеры не знают и не говорят на мове.


ПОПУЛЯРНОЕ ЗА НЕДЕЛЮ

Если блок популярных новостей здесь не отображается - отключите в браузере блокировщик рекламы.

Яндекс.Метрика